DOWNSVILLE COMMUNITY CHARTER SCHOOL 2020-2021 (2ND NINE WEEKS)

Image
Body

Principal’s List

1st- Hadley Bullock, Zoe Guice, Burkley Hinton, James Mcfarland, Sophia Long

2nd - Zayden Brantley, Colt Morris, Bethany Smith, Bryce Watson

3rd - Alaina Albritton, Landon Allen, Khloe Deville, Kade Frith, Johnny Hammons, Alaiah Waltman

4th - Ethan Bracknell, Charlie Coston, Claire Mcfarland, Jasper Steward

5th - Bella Breland, Micah Hashbarger, Jenny Walker

6th - Riley Harper, Sarah Preaus

8th - Nathan Wolfe

9th - Harlee Jenkins

10th - Jayce Bryan, Harleigh Doherty, Sunnee Miller, Clayton Watson

12th - Haley Adkins, Caleb Boyd, Andrew Clark, Jacob Coleman, Colby Dean, Trace Gordon, Layla Sarha, Crystal Torres

Academic Excellence

1st - Sophia Long, Jasoncraig Strozier, Timoteo Torres Rodriguez

2nd - Kenzlie Jones, Robert Lary, Molly Trichell

3rd - Faith Barkley, Lily Tygart

4th - Savannah Barnett, Gracee Gill, Chandler Herring, Dillon Jinks

5th Kaitlyn Hummel, Cecilia Kenly, Jena Plauche, Mia Rodriguez

6th - Haley Driskill, Michael Gates, Sydney Karnes, Joshua Renwick, Breanna Tucker

7th - Colt Blakley, Ava King, Kensley Smith

9th - Piper Bennett, Kaden Dodd, Mackenzie Hedgepeth, Mikalah Hernandez, Coner Mcgehee

10th - Kadie Deville, Pepper Hebert, Anna Langley

11th - Wesley Hummel, Janie Isaac, Logan King

12th - Harley Hicks, Kemberlee Mccrell

Honor Recognition

1st - Waylon Armstrong, Ryder Hammons, Harley Hendry, Julia Simpson, Dakoda Smith

2nd - Keiley Bearden, Brody Brantley, Abigail Calhoun, Emma Crocker, Korben Horst, Rhett Sims, Lydia Swanner, Isabelle Vogland, Jaxson Womack

3rd - Avalyn Brazzel, Jewelian Crocker, Michael Davis, Mason Jones, Lena Littleton, Alexia Sharp

4th - Ryan Burch, Adeline Davidson, Lily Davis, Logan Hammons, David Hedgepeth, Natalie Tidwell, Kovi Woodson

5th - Jayce Albritton, Avery Austin, Zoey Hadder, Colton Neal, Landon Silmon, Ryder Sims, Abbygail Vogland

6th - Jonah Albritton, Cayden Chappell, Jakob Dorman, Remi Neal, Bryce Wilson

7th - Eden Miller, Nicholas Northcutt, Madeline Roton, Troy Smith

8th - Joseph Albritton, Abbie Barkley, Cassey Chappell, James Langley, Maverick Steward

9th - Cheyenne Stevenson, Liliana Torres Rodriguez

10th - Asa Boyce, Allie Canterberry, Hunter Crain, Desarae Frazier, Matthew Henderson, Mason Hernandez, Luke Hinton, Hunter Lee, Catherine Mayeux, Alfred Viola

11th - Remington Hammons, Jimmy Martin, Phoenix Sullivan

12th - Kaden Bracknell, Ethan Huffman, Haylee Lestage, Coby Mcvay